články v médiích

Napsali
o mně

Média

Napsali o mně ...

Stříbrné slzy. Byla to pekelná válka, ale soupeř byl lepší. Nechal jsem tam všechno, litoval český bojovník

Letošní evropský šampionát juniorů a mládeže v kickboxu má před sebou cílovou rovinku. Dnes a zítra se bude rozhodovat o medailových pozicích. Česká výprava má v ohni spoustu želízek. Tím prvním byl Sebastien Macháček, jenž jako první okusil, jak chutná istanbulské finále. V dopoledních hodinách naskočil do ringu a již potřetí letos změřil své síly s ukrajinským válečníkem.

Český splněný sen na dosah ruky. Světová jednička postoupila do finále

Na letošní evropský šampionát juniorů a mládeže v kickboxu přijela česká výprava s šestnácti bojovníky. Valná většina z nich svádí své boje na tatami, pouze dva čeští reprezentanti ochutnají i turecký ring. Včera si svou premiéru mezi provazy odbyla Kristýna Doležalová, dnes to čekalo na Sebastiena Macháčka. Ten se konečně dočkal. Po sedmi dnech čekání nastoupil do vytouženého zápasu. Sliboval, že v ringu rozpoutá hotové peklo a svůj slib dodržel.

Nemilosrdný válečník s chlapeckým srdcem. Nejdříve vyhrát Evropu, pak si koupí Lego

Smířit se s porážkou je někdy cennější vítězství než vítězství samotné. Nezdar dokáže posílit tělo, mysl i ducha. Své by o tom mohla vyprávět i česká kickboxerská senzace Sebastien Macháček. Šestnáctiletý mladík loni utrpěl nejtěžší prohru v kariéře, padl ve finále mistrovství světa. Prohra jej ale nezlomila. Naopak udělala z něj lepšího válečníka.

Začínal jako hokejista, pak se chtěl stát Rockym. Nakonec se z dravce vyklubala česká světová jednička

Říká si Sebič a do ringu si s sebou nosí nálož granátů. Teprve šestnáctiletý Sebastien Macháček patří k nejtalentovanějším českým kickboxerům, před rokem se stal vicemistrem světa a už za dva měsíce bude chtít dobýt Evropu. O víkendu startoval i na Světovém poháru v Budapešti. Po loňském zlatu tam vybojoval stříbrnou medaili. A zastavit ho nedokázal ani jeho nos, který si zlomil jen krátce před akcí.

Český talent v patnácti letech vládne světovému žebříčku. Chce vyhrát olympiádu

Sebastien Macháček, jméno, které je známo především komunitě kickboxu. Za pár let to může být úplně jinak. Český reprezentant má jen patnáct let, vše má před sebou, ale už teď ví, kam chce dojít. Kickboxu se věnuje deset let. Ve světovém žebříčku své věkové kategorie mu aktuálně patří 1. místo.

Bylo mi obrovskou ctí reprezentovat moji zemi, říká Sebastien Macháček

Česká reprezentace kickboxu vyrazila do Černé Hory na Mistrovství Evropy kadetů a juniorů. Svou stopu měla na této velmi prestižní akci i Kutná Hora, kterou reprezentoval čtrnáctiletý Kutnohorák Sebastien Macháček. A byla to pro něho premiéra na takto velké akci. „Bylo mi obrovskou ctí reprezentovat moji zem na takovéto akci.

Na mistrovství světa v kickboxu vybojoval Sebastien Macháček 2. místo

Český reprezentant Sebastien Macháček, který svou sportovní kariéru odstartoval v místním Kick Box Clubu Kutná Hora, skvěle reprezentoval Kutnou Horu na MS v kickboxu, které se konalo od 1. do 9. října v italském letovisku Jesolo Lido. V silné konkurenci sportovců z více než 60 zemí světa ve své kategorii mladších juniorů do 67 kilogramů vybojoval 2. místo.