články v médiích

Napsali
o mně

Média

Napsali o mně ...

České barvy zaznamenaly několik úspěchů na Kickboxing World Cup 2024!

Sebastien Macháček se turnaje účastnil jako reprezentant České asociace kickboxu. Do amatérského ringu se vrátil po sedmi měsících (naposledy na Mistrovství Evropy v Turecku, srpen 2023 – 2. místo). Mezitím získal profesionálního titul ČSFu PRO na MG Fight Night. V Itálii šel prvně ve starších juniorech, kam rokem spadnul.

Macháček: Vybojovat titul při své profesionální premiéře je něco neobvyklého

Student sportovního gymnázia v Pardubicích, milovník Star Wars, mezi jehož záliby patři stavění Lega. Ale hlavně kickboxer. Šestnáctiletý Sebastien Macháček z Kutné Hory vybojoval titul profesionálního šampiona V K-1. Stalo se tak na galavečeru MG Fight Night 13 v Pardubicích, kde sám trénuje.

Kutnohorský kickboxer Sebastien Macháček získal pás profesionálního šampiona

V šestnácti letech vybojoval titul profesionálního šampiona V K-1! Mladý kutnohorský kickboxer Sebastien Macháček slaví pravidelně úspěchy na mezinárodních amatérských turnajích a tak si vysnil premiéru v profi ringu. K té došlo na galavečeru MG Fight Night 13 v Pardubicích. Ve hře byl navíc profesionální titul ČSFu PRO ve váze do 71,8 kg.

Pardubice se otřásaly v základech. Kickboxeři dostali fanoušky do varu

Druhou titulovou dvojici tvořili mladíci. Sebastien Macháček a Martin Silmbrod. Favoritem boje byl prvně jmenovaný, ani pro něj ale karty nebyly rozdány nejlépe. Ráno před vysněnou bitvou onemocněl. Teplota začala stoupat, tlak vylétl na 180. Titulová bitva se ale neruší. Sebastien byl odhodlaný nastoupit.

Stříbrné slzy. Byla to pekelná válka, ale soupeř byl lepší. Nechal jsem tam všechno, litoval český bojovník

Letošní evropský šampionát juniorů a mládeže v kickboxu má před sebou cílovou rovinku. Dnes a zítra se bude rozhodovat o medailových pozicích. Česká výprava má v ohni spoustu želízek. Tím prvním byl Sebastien Macháček, jenž jako první okusil, jak chutná istanbulské finále. V dopoledních hodinách naskočil do ringu a již potřetí letos změřil své síly s ukrajinským válečníkem.

Český splněný sen na dosah ruky. Světová jednička postoupila do finále

Na letošní evropský šampionát juniorů a mládeže v kickboxu přijela česká výprava s šestnácti bojovníky. Valná většina z nich svádí své boje na tatami, pouze dva čeští reprezentanti ochutnají i turecký ring. Včera si svou premiéru mezi provazy odbyla Kristýna Doležalová, dnes to čekalo na Sebastiena Macháčka. Ten se konečně dočkal. Po sedmi dnech čekání nastoupil do vytouženého zápasu. Sliboval, že v ringu rozpoutá hotové peklo a svůj slib dodržel.

Nemilosrdný válečník s chlapeckým srdcem. Nejdříve vyhrát Evropu, pak si koupí Lego

Smířit se s porážkou je někdy cennější vítězství než vítězství samotné. Nezdar dokáže posílit tělo, mysl i ducha. Své by o tom mohla vyprávět i česká kickboxerská senzace Sebastien Macháček. Šestnáctiletý mladík loni utrpěl nejtěžší prohru v kariéře, padl ve finále mistrovství světa. Prohra jej ale nezlomila. Naopak udělala z něj lepšího válečníka.

Začínal jako hokejista, pak se chtěl stát Rockym. Nakonec se z dravce vyklubala česká světová jednička

Říká si Sebič a do ringu si s sebou nosí nálož granátů. Teprve šestnáctiletý Sebastien Macháček patří k nejtalentovanějším českým kickboxerům, před rokem se stal vicemistrem světa a už za dva měsíce bude chtít dobýt Evropu. O víkendu startoval i na Světovém poháru v Budapešti. Po loňském zlatu tam vybojoval stříbrnou medaili. A zastavit ho nedokázal ani jeho nos, který si zlomil jen krátce před akcí.

Český talent v patnácti letech vládne světovému žebříčku. Chce vyhrát olympiádu

Sebastien Macháček, jméno, které je známo především komunitě kickboxu. Za pár let to může být úplně jinak. Český reprezentant má jen patnáct let, vše má před sebou, ale už teď ví, kam chce dojít. Kickboxu se věnuje deset let. Ve světovém žebříčku své věkové kategorie mu aktuálně patří 1. místo.

Bylo mi obrovskou ctí reprezentovat moji zemi, říká Sebastien Macháček

Česká reprezentace kickboxu vyrazila do Černé Hory na Mistrovství Evropy kadetů a juniorů. Svou stopu měla na této velmi prestižní akci i Kutná Hora, kterou reprezentoval čtrnáctiletý Kutnohorák Sebastien Macháček. A byla to pro něho premiéra na takto velké akci. „Bylo mi obrovskou ctí reprezentovat moji zem na takovéto akci.

Na mistrovství světa v kickboxu vybojoval Sebastien Macháček 2. místo

Český reprezentant Sebastien Macháček, který svou sportovní kariéru odstartoval v místním Kick Box Clubu Kutná Hora, skvěle reprezentoval Kutnou Horu na MS v kickboxu, které se konalo od 1. do 9. října v italském letovisku Jesolo Lido. V silné konkurenci sportovců z více než 60 zemí světa ve své kategorii mladších juniorů do 67 kilogramů vybojoval 2. místo.